Sestdien, 2017. gada 10. jūnijā, Valmiermuižā

Sviests Programma

18:00

Tautumeitas

Latvija

19:15

Puuluup

Igaunija

20:30

Elza Rozentāle un etnodžeza grupa “Bur Mani”

Latvija

21:45

Pekko Käppi & K:H:H:L

Somija

23:00

Bungu un dūdu mūzikas grupa “Auļi”

Latvija

24:00

Māsas Dimantas & Cēsu medību kolektīva cepurīšu orķestris

Latvija

Saulgriezis Programma
12:00 – 17:00
Tirdziņš «Ar Gardu muti Valmiermuižā»

Latvijas mājražotāju labumi īstiem gardēžiem. Tiks piedāvāti kvalitatīvi, latviski produkti no dabīgām izejvielām un pašu roku darināti.

12:00 – 17:00
Tradīciju Meistarnīcas

· Siera siešanas darbnīca
· Pirts zintis
· Izjādes ar zirgiem
· Kroņu darināšana
· Maizes cepšana pašdarinātā krāsnī
· Celošana un aušana
· Kokļu grebšana
· Siena leļļu un pušķojumu darināšana
· Rotāšanās ar latvju zīmēm
· Lietuvas vilciņu spēles

12:00 – 15:00
Folkloras programma


12:00 Teikas muzikanti
12:45 Folkloras kopa “Ore”
13:30 Dimitri Joavku (Sapmi, NO)
14:00 Skandinieki

15:00 – 16:30
Tautas deju koncerts kopā ar JDK Sadancis

Kolektīva mājas atrodas pie Valmieras, Valmiermuižas alusdarītavas pievārtē, Burtnieku novadā. Sadancis ir A grupas jauniešu deju kolektīvs ar 30 gadu pieredzi tautiskajās dejās. Vadītāja ir XV Deju svētku Goda virsvadītāja Ieva Adāviča. Vienīgais kolektīvs starp 10 labākajiem valstī, kas atrodas ārpus Rīgas.

22:30
Uguns saules aizdegšana

Uguns Sauli veidos šī amata profesionāļi – starpdisciplinārie mākslinieki, skulptori Jordi NN (1985, Spānija) un Mantvydas VV (1988, Lietuva). Mākslinieki uguns skulptūras veidojuši tādos pasākumos kā Drevenas rudens ekvinokcija, projekts „Dūšelės”, „Kuršu cilts vārtus paverot”, Meteņu svinības, XIII Starptautiskā tautas deju vasaras nometne un citās svinībās Lietuvā. Šī būs pirmā reize, kad viņu darbu varēs piedzīvot Latvijā.

18:00 – 1:00
Sviesta skatuve

· Tautumeitas
· Puuluup
· Elza Rozentāle un grupa
· Pekko Käppi & K:H:H:L
· Dūdu un bungu grupa Auļi
· Māsas Dimantas & Cēsu medību kolektīva cepurīšu orķestris

Kur

Grupu informācija
Tautumeitas

Grupas “Tautumeitas” mūziku veido sešas balsis un seši roku pāri. Tie pieder latviešu meitenēm, kuras tic, ka mūzika dara pasauli labāku.

Sevišķi tuva dalībniecēm ir tradicionālā dziedāšana, īpaši daudzbalsība.

Lai tradicionālo mūziku parādītu savā redzējumā un vēstītu par to, ko domā un jūt mūsdienu tautu meita, dalībnieces ņem palīgā dažādus instrumentus. Lielākā daļa no grupas “Tautumeitas” dalībniecēm apguvušas etnomuzikoloģiju, tāpēc mūzikā dzirdami motīvi no dažādu pasaules tautu mūzikas.

Tembrāla daudzveidība, svaigi risinājumi un laba gaume veido grupas “Tautumeitas” īpašo skanējumu.

Vairāk informācijas

Puuluup Igaunija

Neozombijupostfolka duets Puuluup izdzen talharpas zirgu astru stīgu vibrācijas cauri efektu blokiem un lūpiem, izmantojot alternatīvas lociņu un bungošanas tehnikas un skaņas. Talharpas maigās nopūtas tiek apvienotas ar elektroniski radītām atbalsīm, trokšņiem, čīkstoņu un sprakšķiem, tomēr saglabājot instrumenta dabīgo skaņu. Puuluup dzied par vēja turbīnām, poļu seriālu varoņiem, treknām kūkām un netīkamo nojausmu ka kaimiņa suns tev varētu iekost kamēr tu iznes miskasti.

Talharpa ir lociņu lira, pazīstama Ziemeļeiropā kopš agrīniem Viduslaikiem. To spēlēja Igaunijas rietumu salās līdz pat 20. gadsimta sākumam. Puuluup spēlējas ar lociņu tehnikām un repertuāru, sajaucot motīvus no dažādām muzikālām tradīcijām. Mūzikai, iespējams, piemīt deju bīts, vai arī tā atgādina drūmas filmas muzikālo pavadījumu. Tā ielūr seno talharpa spēlmaņu kambaros vai arī dodās tālu zemju ceļojumos. Tā iedvesmojas no Vormsi salas naktīm, tramvajiem novembrī, iemīlējušamies narkomāniem, Odesas noziedzniekiem un Antonio Vivaldi.

Pirmo reizi uzstājušies 2014.gada pavasarī , pēctam Igaunijas Tradicionālās mūzikas centrs nominēja Puuluup kā labākos debitantus, bet kā labāko neofolka grupu 2015. un 2016.gadā.

Soundcloud

Elza Rozentāle un etnodžeza grupa “Bur Mani”
Elza Rozentāle ir viena no retajām latviešu etno-džeza izpildītājām. Viņa ir profesionāla dziedātāja, kura Latvijā ir guvusi zināmu atpazīstamību dziedot dažādos žanros un piedaloties dažādos ar skatuves mākslu saistītos projektos.

Vairāk informācijas

Pekko Käppi & K:H:H:L Somija

Grupas K:H:H:L nosaukumā ieslēpti vārdi – Beigtā Trakā Zirga Kauli. Viņu mūzika ir par mīlestību, nāvi, somu vūdū un arhaiskiem grūviem.

Tiešajam un minimālistiskajam skanējumam piemīt popa piegarša, ar kontrastējošiem ritmiem un psihedēliskām nopūtām. Saldi bīstami, kā vasarīgs somu purvs kurš slepj pagātnes noslēpumus. Somu tautasdziesmas un skarbi jautra jouhikko spēle saduras ar pagātnes un nākotnes dūkoņu un traucējumiem.

Tūlīt pēc rašanās 2013. gadā Pekko Käppi & K:H:H:L uzstājās pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX Kārdifā, Velsā. Kopš tā laika viņi ir starptautiski uzstājušies  citu starpā Roadburn Festival Tilburgā, Nīderlandē, Garden of Sound Festival Vroclavā, Polijā, Finskaja Tusovka Sanpēterburgā, Krievijā un LIFEM Londonā.

Pekko Käppi ir vizionārs somu tautas mūzikas komponists, dziedātājs un jouhikko spēlmanis. Viņa daiļrade ir radījusi revolūciju senā somu instrumenta jouhikko spēlē, iespraužot to pastiprinātājā un vēl dažās citās vietās. Vēl viņš pievienoja blūza un roka elementus, kā arī eksperimentāli arhaisku haosu.  Melodiskie un ritmiskie triecieni radīs tirpas un viņa dziedājums var būt pat sāpīgs.

Web

Dūdu un bungu mūzikas grupa “Auļi”

“Auļi” dibināti 2003.gadā un nu jau 13 gadus aktīvi kopj un attīsta dūdu un bungu mūziku Latvijā. 6 dūdinieki, kontrabasists un 3 bundzinieki uz skatuves rada spēcīgu un pozitīvu enerģijas lādiņu, kas aizrauj katru klausītāju, iesaistot un aicinot līdzi auļojošos ritmos. “Auļi” ir plaši pazīstami arī ārvalstīs, taču savas radošās darbības pamatā nezaudē saikni ar latviešu tautas mūziku.

Vairāk informācijas

Māsas Dimantas & Cēsu medību kolektīva cepurīšu orķestris – danči

Cēsu medību kolektīva cepurīšu orķestris sastāv no klausītājam labi zināmiem vīriem kā ozoliem, kas ikvienu iepriecina ar savu klātbūtni. Viņi labprāt uzspēlē arī kopā ar draudzīgām muzikantēm.

Vairāk informācijas

Rīko
Atbalsta