Koncerta Programma

Rīgas Pantomīma

11.15 – 11.30

Rīgas pantomīma

Drabesu Kokletaji

12.00 – 12.30

Drabešu muižas koklētāji

lans

12.45 – 13.30

Lāns

Mari Kalkun

13.45 – 14.30

Mari Kalkun

Misters_square

15.00 – 15.40

Misters

Duo Malva-Priks

16.00 – 16.45

Duo Malva & Priks

DabaSan

17.00 – 17.45

Daba San

Amatniecības un vides mākslas programma no 11.00 līdz 17.00
Mākslinieku grupa „Mālnieki” – „Mālu sviestā!”

Jauno mākslinieku grupa – svaigi izlaisti no Mākslas akadēmijas – pilni entuziasma no māla „izspiest” sviestu – skatītāji arī varēs pamēģināt.

Taurētājs no Tālavas – koka taures gatavošana

Andris Roze – ar zelta rokām, nav pat jābūt no Tālavas, lai taisītu taures – varēs vērot, kā top taure no koka un pamēģināt arī „iepūst”

TkIC”KasTe” – Sviesta rīku izstāde

Kā senlaikos tika pie sviesta – kuļamie, maļamie, kratāmie un citi – skaties un iemēģini roku! Kul sviestu ar Inesi Rozi

TkIC”KasTe” – „Sviests uz maizes un matos”

Vai sviests jāliek uz maizes? Ne tikai – var arī matos un uz ģīmja – skaties un mācies, kā un kur! Ingrīda Jasinska pati visu izmēģinājusi – rādīs un stāstīs visiem, kas klausīsies

TKIC „KasTe” – „Velkam deķi uz savu pusi”

Lielais zāļu deķis – smildziņa pie smildziņas, zālīte pie zālītes – katrs var ieaust pa svītrai un rakstam kopā ar Drabešu muižas Amatu mājas audējām

Jānis Grantiņš – „Mucām sviestu Cēsīs vedu”

Vai sviestu ved vezumiem, kastēm vai mucām? Jānis Grantiņš domā, ka mucām – kā tās mucas taisa, to varēs redzēt pats savām acīm

TKIC „KasTe” – Siens govīm un bērniem

Bērnu placī varēs pārliecināties, ka siens ne tikai govīm – būs siena zārds un siens, kur sēdēt, ķimerēties un uzmeistarot ķiņķēziņus, sazinkasīšus un citus smukumus.

Pirts skola/Dzintra Kozaka – Zaļā pirts

Katrs gribētājs dabūs pēc nopelniem – pret rītiem, pret vakariem, pa mīkstumiem un citur

„Kaļķu vārti” – Restorāns „Kaļķis ar sviestu”

Nekādu karbonāžu – našķīši, kumosiņi, gardumiņi – viss no sviesta, ar sviestu, bez sviesta, vai dzeltens

Sāmu radošās darbnīcas „Ruķeļos”
Darbnīca
Zivs ādu ģērēšana un apstrāde

fish

Radošā darbnīca, kurā interesenti tiks apmācīti dažādu zivju ādu apstrādē – ģērēšanā. Šī prasme Latvijā ir praktiski izzudusi, lai arī senais naudas maka apzīmējums „zutenis” norāda uz to, ka maki arī Latvijā savulaik tikuši izgatavoti no zušu ādas. Arī visas nepieciešamās izejvielas zivs ādu apstrādei Latvijā ir pieejamas un tāpēc būtu vērts mēģināt šo prasmi atkal atdzīvināt.

10-12 vietējiem amatniekiem/rokdarbniekiem būs iespēja piedalīties zivju ādas apstrādes radošajās darbnīcās un pieredzējušu meistaru vadībā iemācīties tīrīt, apstrādāt, ģērēt un sagatavot dažādu zivju ādas, kuras pēc tam var izmantot dažādu nelielu ādas izstrādājumu – maku, nelielu somiņu un citu priekšmetu šūšanai.

Darbnīca
Sāmu traditionālas telts – goahti – būvniecība

lavu

Būs iespēja sāmu amatnieka vadībā kopīgi sagatavot materiālus un uzcelt un iekārtot sāmu traditionālo telti – goahti – kādā vēl nesen sāmu ziemeļbriežu gani dzīvoja un darbojās. Telts konstrukcija būs slieteņa veida no koka sastatnēm, kuru pārklās ar brezenta audumu, bet iekšā tiks iekurināts ugunskurs.

Par darbnīcu vadītājiem

Gerlinde_portraitGerlinde Thiessen ir amatniece, kuri ilgus gadus strādājusi Beivaša Sāmu Nacionālajā teātrī Kautokeino, Norvēģijā. Lauskas pārstāvji ar viņu iepazinās abās viesošanās reizēs Isogaisa festivālā, un īpašu uzmanību pievērsa Gerlindes vadītajām zivju ādas apstrādes radošajām darbnīcām. Gerlinde ir izmācījusies par rotkali meistari – strādā ar metālu, ragiem un kauliem, bet teātrī veidojusi scenogrāfiju, kostīmus un rekvizītus daudzām Sāmu teātra izrādēm. Viņa specializējusies arī dažādos rokdarbos, tostarp ādas apstrādē un īpaši dažādu zivju ādas apstrādē.

 

berntBernt Morten Bongo kopš 1990.gada strādā par tehniķi sāmu teātrī un ir bijis gaismu mākslinieks un scenogrāfs daudzām izrādēm. Izmācījies par daiļamatnieku un īpaši strādā Sāmu “duodgi” – t.i. sāmu tradicionālā amatniecība, kas ietver gan ragu un kokapstrādi, gan metāla, akmens, ādas u.c. materiālu sāmu tradicionālu priekšmetu izstrādāšanu.


Frederika_Wennermo_Jordi_NN_01Frederika Wennermo no Umeo, Zviedrijas, kas ir sāmu kultūras centrs Zviedrijā. Tomēr lielāko savas dzīves daļu viņa dzīvojusi ārzemēs un ceļojusi uz dažādām pasaules malām. Akadēmiska pētniece – bakalaura grāds teoloģijā un maģistrs par reliģiju miera un konflikta apstākļos. Praktizējoša dziedniece un daudzus gadus dzīvojusi vietējā kopienā Gvatemālas laukos. Mācījusies dziedināšanas prakses pie mūsdienu šamaņiem, gudrām sievām (curanderas) un dziedniekiem Gvatemālā, Meksikā un citās zemēs. Ir divi dēli un mēs atgriezāmies ziemeļos – Zviedrijā – pirms pieciem gadiem. Šajos gados studējusi un mācījusies mūsdienu šamaniskās prakses – gan personīgas intereses dēļ, gan izpētes darba nolūkos – lai vairāk izprastu savas saknes, kā arī vēsturiskās sakarības un mūsdienu pasauli ar tās kultūru un pasaulsuzskatu sajaukumu.

Informācija
Informācija koncerta apmeklētājiem
Map2
Kur


Cēsu pils dārza
Karte

calendar2
Kad


2016.gada 23.jūlijā

price2
Dalības maksa


Ieeja brīva

facebook2
Jaunumi


Facebook

Informācija darbnīcas apmeklētājiem
Map2
Kur


“Ruķeļi”, Amatas pag., Amatas novadā, 25km no Cēsīm, 4 km no Ģikšiem


Karte

calendar2
Kad


no 2016.gada 25. līdz 28.jūlijam

price2
Dalības maksa


10 EUR par dienu


visas četras dienas 35 EUR.

apply2
Pieteikšanās


Pieteikšanās un sīkāka informācija pa e-pastu līdz 20.jūlijam


daina@lauska.lv,
vai zvanīt 2915 6686


Dalībnieku skaits ierobežots.

tent2
Dzīvošana


Dzīvošana uz vietas savās teltīs, ēšana tiks nodrošināta. Uz vietas ir dīķis un iespēja nomazgāties pirtiņā.

Sadarbībā ar
KasTe_logo
KKF_logo
 width=